Ross Lovegrove zwany potocznie przemysłowym kreślarzem, to światowej sławy projektant. Jego twórcza, oryginalna filozofia wynika z inspiracji płynących z natury i sztuki a projekty śmiało wybiegają w przyszłość.
Artysta mieszka i pracuje w Londynie, kreując produkty dla najlepszych światowych marek. Ross Lovegrove jest laureatem wielu nagród a jego jego projekty można było zobaczyć m.in. w Museum of Modern Art i Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Centrum Pompidou w Paryżu czy Design Museum w Londynie.
by          
Ross
Lovegrove


Artysta urodził się w Cardiff w 1958r., ukończył Manchester Polytechnic i Design of Royal College w Londynie. Pracował dla Frog Design projektując m.in Walkmen dla Sony czy komputery dla Apple.  W Paryżu pracował jako konsultant w Knoll International tworząc Alessandri Office System, który odniósł spektakularny sukces. 
W Londynie tworzył projekty m.in. dla Airbus Industries, Kartell, Ceccotti, Cappellini, Idee, Moroso, Driade, Luceplan, Pegeot, Apple Computers, Issey Miyake, Vitra, Motorola, LVMH, Biomega, Alias, Herman, Tag Heuer, Yamagiwa Corporation, Japan Airlines i Toyo lto Architects in Japan.

Poniżej zaprojektowana przez Artystę ławka z oświetleniem BDLove Lamp.