Miejsce, gdzie gorące słońce Hiszpanii przenika przez przeszklone ściany tworząc opalizujące turkusowe odbicie w całym domu. Modernizm, śródziemnomorski klimat i awangardowe luksusowe życie. Oto Jellyfish House.


Bryła domu została dostosowana do otoczenia, tak aby w pełni wykorzystać jego potencjał a przede wszystkim zapewnić widok na plażę i morze. 
Poziomy domu oraz zestaw schodów wzajemnie się przeplatają. Klatki schodowe wychodzą na zewnątrz, dom ma pokonywać granice między wnętrzem a zewnętrznym otoczeniem.

Z wnętrza domu schody prowadzą na przeszklony dach, gdzie znajduje się basen skierowany w kierunku gór Sierra Blanca. Basen pozbawiony krawędzi, posiada szklane dno i panoramiczne okno, dzięki któremu z kuchni możesz obserwować kąpiących się mieszkańców. Taras na dachu oferuje przestrzeń do opalania.


Przez przeszkloną
podłogę i ściany
niewinnie migotają
ulotne refleksy ...

Oryginalny akordeonowy Jellyfish House zajmuje cztery poziomy i obejmuje pięć sypialni, w tym dwie gościnne z rozległym tarasem a także kuchnię, saunę i łaźnię parową. Całkowita powierzchnia domu wynosi 650mkw.
Pokoje zostały zbudowane z betonowych ścian połączonych ze szklanymi taflami, co umożliwia przenikanie światła do wnętrza domu. Szafy wykończone półprzeźroczystym szkłem dodatkowo rozpraszają światło.
Urządzenia techniczne i liczne głośniki zostały wpuszczone w ściany i sufity dzięki czemu pozostają niewidoczne. Zainstalowane oświetlenie oświetla korytarze i klatki schodowe oraz wodę w basenie, przez co tworzą się imponujące efekty świetlne również w nocy.
Nieruchomość zlokalizowana jest w Maladze a wybudowana została w 2013r.


Arch.: Wiel Arets Architekci
Zdjęcia: © Jan Bitter
iGNANT.de