Calisia d'oro to polska marka, której formy mebli pozwalają odczuć inspirację klasycyzmem, wiedeńską secesją i Art Deco. To klasyczna nowoczesność połączona z tradycją, rękodziełem i najwyższą jakością wykonania. Przemyślane rozwiązania funkcjonalne oraz najlepsze na rynku systemy wewnętrzne i okucia odpowiadają na potrzeby współczesnego użytkownika. Kształty nóżek czy gzymsów bardzo bliskie są wzorcom sprzed stu i dwustu lat. Nie są to jednak kopie mebli historycznych a raczej współczesna, świeża forma w duchu dawnego stylu.


Meble marki Calisia d'oro wykonywane są w całości w Polsce w niewielkiej manufakturze, w 100% z drewna. Wykorzystywany jest lity dąb oraz drewniana płyta stolarska w dębowym obłogu np. na elementach blatów i frontów, gdzie uzyskiwany jest elegancki efekt symetrycznego układu słojów. Do palety materiałów, z których powstają meble marki Calisia d'oro należą również szkła z frazowanymi krawędziami oraz postarzane lustra w stylu francuskim, które zdobią fronty biurek i komód oraz biblioteki z Kolekcji Calisia.


Kolekcja Vienna zachwyca wykończeniem z naturalnej plecionki wiedeńskiej oraz mięsistych welurów na bazie tapicerowanego łóżka. Efektywna szafka nocna  wykonana jest z masywu dębowego i obłogu dębowego, na okrągłej podstawie, polakierowana najwyższej jakości lakierami dla uzyskania satynowego efektu i wytrzymałej powierzchni.


Meble Calisia d'oro to eleganckie i bezpretensjonalne dzieła sztuki meblarskiej, które znakomicie wpiszą się we wnętrze klasyczne, ale również przełamią surowość wnętrza minimalistycznego. Odnajdą się zarówno we wnętrzach stylowej kamienicy, historycznej willi jak i w nowoczesnym apartamencie nadając mu szlachetny sznyt. 

Przemyślane i starannie zaprojektowane rozwiązania funkcjonalne w intuicyjny sposób odpowiadają na potrzeby użytkownika. Przykładem są chociażby podziały wewnętrzne szuflad czy przegródki na pióra w szufladzie biurka. Zastosowanie najwyżej jakości okuć i prowadnic szuflad gwarantują doskonałą wygodę użytkowania.


Najwyższa jakość wykonania i szlachetność materiałów powoduje, że meble Calisia d'oro to meble na lata a nawet na pokolenia a tym samym ekologiczne, bo wpisujące się w zrównoważoną i trwałą produkcję.

W Kolekcji Calisia dostępne są: biurko, pomocnik biurka, biblioteka, regał, konsola, komody oraz krzesło tapicerowane i puf. Kolekcja Vienna obejmuje łóżko z bazą tapicerowaną, szafki nocne, komodę bieliźniarkę oraz lustro.

Zaletą ręcznej produkcji jest jej elastyczność, dlatego meble można zamawiać w dowolnym kolorze dębu a tapicerki wybierać z szerokiego wachlarza możliwości. Wymiary mebli mogą być również dostosowywane do wymagań klientów.

W lutym 2022 roku marka została uhonorowana znakiem jakości Top Produkt magazynu Dobre Wnętrze za ponadczasowy design zakorzeniony w historii i najwyższą jakość wykonania.