SALVATORI to wielokrotnie nagradzana włoska firma specjalizująca się w kamieniu naturalnym, uważana przez wielu za punkt odniesienia w dziedzinie kamienia naturalnego i wzornictwa. Opierając się na najlepszych wartościach Made in Italy oraz najnowocześniejszej inżynierii i wiedzy technologicznej, SALVATORI łączy tradycyjne rzemiosło ze współczesnym designem.


Siedziba firmy znajduje się na wybrzeżu północnej Toskanii, na tle wspaniałych kamieniołomów marmuru z Carrary. Założona w 1946 roku przez Guido Salvatori firma kamieniarska została uznana za jedną z najbardziej innowacyjnych w swoim rodzaju.


Kiedy Guido założył firmę, specjalizowała się zarówno w drewnie, jak i w kamieniu a jej podstawą już wtedy była innowacyjność i pozostała ona w DNA marki. Znane obecnie wykończenie Spaccatello (Split Face, wymyślone w 1950 roku) już wtedy wyprzedzało swoje czasy. Innowacja Spaccatello pozwoliła się firmie rozrosnąć i zyskać popularność. 

Od 1946 roku SALVATORI współpracuje z projektantami o międzynarodowej renomie, inspirując nowe sposoby pracy z kamieniem, które często stanowią wyzwanie dla tradycyjnego myślenia. Dla swoich klientów, którymi są miedzy innymi Armani, Salvatore Ferregamo, Bergdorf Goodman, John Pawson czy Bottega Veneta dostarcza znacznie więcej niż tylko produkt do wykończenia ich ekskluzywnych salonów.

W 2010 firma stworzyła przełomową Lithoverde®, pierwszy kamień z recyklingu, produkt który jest nie tylko wyjątkowo piękny, ale i ekologiczny, dzięki i wykorzystywaniu kawałków cennego kamienia, które w przeciwnym razie zostałyby wyrzucone.


SALVATORI skłania się ku stonowanym, matowym wykończeniom, tak jak kamień w swoim naturalnym środowisku. U podstaw wszystkiego leży filozofia marki, głęboko zakorzeniona pasja i szacunek dla nieodłącznego piękna kamienia oraz jego charakterystycznej cechy - że nie ma dwóch kawałków, które są identyczne, każdy produkt ma swoją własną niepowtarzalną historię. 
Dziś już trzecie pokolenie rodziny Salvatori, z Gabriele na czele kontynuuje historię innowacji i tradycji.


Lustra Friends, będące częścią nowej współpracy między Salvatori i uznanym amerykańskim artystą Stephenem Burksem, są szczególnie uderzające ze względu na zwiększoną ekspresję. Projektant wykorzystał niezwykłe kolory naturalnych kamieni, aby ożywić różnorodność twarzy świata za pomocą materiałów takich jak Nero Marquinia, Rosso Francia, Giallo Siena, Verde Guatemala, Emperador Dark i Silk Georgette®.www.salvatoriofficial.com