Założona w 1992 roku przez Umberto Gessiego wraz z jego synem Gianem Luca rodzinna firma uzbrojona w jasną wizję innowacji, GESSI stała się jedną z najbardziej wyrafinowanych firm produkujących ekskluzywną armaturę łazienkową, kuchenną, ceramikę oraz meble i akcesoria. Produkty GESSI angażują wszystkie zmysły, kreują aurę elegancji i luksusu w prywatnych rezydencjach, apartamentach, luksusowych hotelach, SPA i na jachtach. 

Marka znana i ceniona na całym świecie oferuje szeroką gamę stylów i innowacyjnych rozwiązań pozwalająca na nieograniczoną swobodę w projektowaniu ponadczasowych wnętrz. 

Na tegorocznych targach w Mediolanie urzekając entuzjastów designu, GESSI zaprezentowała rewolucyjną kolekcję "Haute Culture". Kreując atmosferę atelier Haute Couture, charakteryzującą się wielką elegancją i wyrafinowaną eksplozją kolorów w połączeniu ze szlachetnymi tkaninami i materiałami marka zaprezentowała dwie kolekcje celebrujące świat natury i będące rezultatem pracy doskonałych rzemieślników i projektantów firmy.

Kolekcja JACQUELINE


Poprzez swoją osobowość Jacqueline zawiera esencję stylu w ponadczasowej koncepcji, która wynosi na najwyższy poziom "savoir-faire", który charakteryzuje kulturę, innowacyjność i osobowość GESSI w niemal krawieckim wykonaniu. 

Kolekcja oddaje unikalne i spersonalizowane podejście GESSI do projektowania. Podobnie jak w doskonale skrojonym ubraniu, każdy element został zaprojektowany tak, aby zapewnić doskonałe samopoczucie i wygodę.

Centralne miejsce w kolekcji zajmuje bambus. Korzenie bambusa wybierane są ręcznie według średnicy i rozstawu sęków, aby zachować naturalność. Każdy element jest wykonany ręcznie i odzwierciedla całe know-how GESSI.

Jacqueline staje się elementem, który może zapewnić unikalne samopoczucie takie jak mogą zapewnić tylko kreacje "haute couture" ponieważ są wykreowane wokół osoby która je nosi. Dlatego ta kolekcja jest naturalna i wygodna dzięki doborze materiału występującego w naturze i unikatowa zarazem, bo nigdy wcześniej nie stosowano bambusa w akcesoriach łazienkowych.

Kolekcja PERLE


Tak jak perła jest najdoskonalszym i rzadkim kształtem w przyrodzie, tak kula podkreślająca każdy element tej szlachetnej kolekcji jest symbolem czystości i wynikiem dogłębnych badań. Badania te doprowadziły GESSI do wyszukania najlepszych materiałów Made in Italy w celu udoskonalenia ich w swoich kreacjach i personalizacji w dostosowaniu do intymnej przestrzeni życiowe.

Niczym biżuteryjna perła, urocza i miękka, przenosi dotyk i estetykę do życia codziennego, do ergonomicznego i funkcjonalnego użytkowania.GESSI jako marka wierzy w innowację jako sposób na realizację marzeń i kreowanie potrzeb, nie ograniczając się tylko do wymyślania nowych rozwiązań stylistycznych dla ekskluzywnych zestawów łazienkowych i dobrego samopoczucia. Firma kładzie również nacisk na poszanowanie środowiska, stosując nowe technologie, nowoczesne procesy produkcyjne i materiały.

Projekty GESSI powstają z wolności twórczej i pasji do wyzwolonych przedmiotów, do wymyślanych na nowo zastosowań empatycznych, przyjaznych i przyjemnych, poprawiających życie swoich użytkowników.