Surrealistyczne światy, które konstruuje Riccardo Fornoni łączą futurystyczny i nowoczesny styl, są tak ponętnie realistyczne, że artysta otrzymywał prośby o sesje zdjęciowe w tych wyimaginowanych wnętrzach. Założyciel studia kreatywnego Cream Atelier, architekt, projektant wnętrz i artysta mieszkający we Włoszech zyskał popularność dzięki domowi nad oceanem Villa Saraceni, który stworzył wraz z londyńską projektantką wnętrz Charlotte Taylor.

Synteza sztuki i designu. Każde dzieło Riccardo można umieścić na granicy świata realnego i surrealistycznego, osiągając niepowtarzalną estetykę zyskującą efekt uderzająco pięknej rzeczywistości. Jego prace łączy wrażliwość estetyczna, współczesna innowacja oraz mieszanka nowoczesnego i eklektycznego stylu projektowania.

Villa Saraceni

Projekt wizualizowany w Scala dei Turchi na Sycyli. Jest to doskonały przykład twórczości Riccardo Fornoni, który wykorzystuje CGI i animacje. 


Celem było wykreowanie miejsca, w którym człowiek i natura wzajemnie się przenikają a surrealizm z realnym krajobrazem organicznie łączą.

W pomieszczeniach zaprezentowano ceramikę Picassa i stolik kawowy Ilmaari Tapiovara, w jadalni stół i ławę w jadalni Axela Einara Hjortha, krzesło z lat 50 XX wieku, stolik kawowy Pierre Chapo, kinkiet Cerf Volant autorstwa Pierre Guariche. Do tego letnie detale i pięknie falujące zasłony oraz sztuka rzeźba Chandlera Mclellana, obraz Francisca Campbella Boileau i Laili Tarah.
Willa Saraceni publikowana była w platformach ceyfrowych i magazynach takich jak Dezeen, Archilovers, Designboom i Architectural Digest Italia.Riccardo Fornoni swoją podróż do świata sztuki rozpoczął od nauki w szkole artystycznej a następnie ukończył architekturę na Politechnice w Mediolanie. Już podczas studiów kreował pierwsze projekty scenografii, tworząc komercyjne wizualizacje dla Option skateboards. Następnie jako artysta 3D w studiu architektonicznym zaczął zgłębiać dziedzinę technologii, wykorzystując narzędzia cyfrowe do wyrażania swoich niezwykłych pomysłów architektonicznych i przestrzennych.

Poniżej krótki film przedstawiający retrofuturystyczny domek dla ptaków.